Kategorier
Nyheder

Status for hjemmesiden

Hej alle,

Som nogen nok har bemærket, har hjemmesiden været nede, takket være en skruppeløs idiot eller en internetrobot. Hvem eller hvad der præcis gjorde det, står endnu hen i det uvisse, men vor administrator har ihvertfald brugt en del tid på at rydde op og genskabe ødelagte moduler. Han har desuden indført en række ekstra sikkerhedsforanstaltninger, så det i fremtiden bliver sværere for internetvandaler at ødelægge det for os. 

Lad os håbe, at vi bliver forskånet fremadrettet, men der kan naturligvis ikke gives garantier. 

Foreningens primære kontaktplatform er hjemmesiden, men foreningens lukkede Facebookgruppe kan i situationer som den vi senest har oplevet, også anvendes med fordel. Dette for at sige, at medlemmer, der endnu ikke er medlem af gruppen, skal være meget velkomne. En anden kontaktflade er via mail, hvor Bjarne, vor kasserer har adgang til at sende gruppebeskeder rundt meget effektivt. Det kræver bare, at Jeres mailadresser er opdaterede. Har I ikke modtaget en mail i mandags vedrørende hjemmesiden, så bør I nok tage kontakt til Bjarne.

Mvh

Klaus